Zarezerwuj miejsce parkingowe przed domem – mieszkaniem, tak aby rozładunek mógł się odbyć bez żadnych przeszkód i w JAK NAJKRÓTSZYM CZASIE warto uprzedzić sąsiadów o przeprowadzce, bo wiemy z doświadczenia że sama przeprowadzka jest dośc stresującym doświadczeniem, dlatego niepotrzebny jest nam wściekły sąsiad na głowie.
Jeśli mieszkamy na strzeżonym osiedlu należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie od ochroniarzy lub administracji osiedla na wjazd samochodu przeprowadzkowego. Dzięki temu nasza przeprowadzka zacznie się o czasie.
Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy planujemy przeprowadzkę na sobotę lub niedzielę kiedy to osoba upoważniona do wydawania pozwoleń może nie pracować.
Na niektórych osiedlach należy uzyskać również zgodę na to, by samochód mógł podjechać pod samą klatkę. W ten sposób będziemy mieli do przebycia krótszy odcinek, co jest niezmiernie istotne gdy nosimy ciężkie paczki.
Jeśli mieszkasz w wysokim bloku z pewnością jest w nim winda. Często w blokach są windy towarowe, jednak by uzyskać dostęp do ich całej powierzchni niezbędny jest kluczyk. Taki kluczyk jest zazwyczaj w posiadaniu dozorczyni lub administracji osiedla. Warto odpowiednio wcześniej zdobyć taki klucz do windy, dzięki temu przeprowadzka będzie dużo łatwiejsza i szybsza.
Gdy będziemy wwozić rzeczy windą możemy również o tym uprzedzić sąsiadów. Ładowanie i rozładowywanie windy trochę trwa, więc jeśli w bloku jest tylko jedna winda będzie to dla sąsiadów znaczne utrudnienie.
Wejścia do bloku najczęściej strzeże domofon. Aby ułatwić sobie noszenie rzeczy warto przytrzymać drzwi czymś ciężkim np. cegłą. Jednak oznacza to, że każdy będzie miał dostęp na klatkę. Dlatego warto, by przynajmniej jedna osoba była w pobliżu drzwi i pilnowała, by nie kręciły się tam obce osoby. Jeżeli samochód stoi blisko klatki to taka osoba może jednocześnie pilnować naszych rzeczy podczas gdy inni je noszą.
7 najgorszych błędów podczas przeprowadzki.
Przeprowadzka jest stresującym doświadczeniem. Istnieją dziesiątki rzeczy do zrobienia i wiele ważnych decyzji do podjęcia w bardzo krótkim czasie. To wszystko prowadzi do często popełnianych błędów podczas przeprowadzki.
Najczęściej popełniane są drobne błędy podczas przeprowadzki, które nie skutkują żadnymi większymi konsekwencjami. Zdarzają się jednak też poważniejsze błędy, które mogą nam się „odbijać czkawką” jeszcze przez długi czas po przeprowadzce.
Dlatego warto się przygotować odpowiednio wcześniej do przeprowadzki. Poniżej znajdziesz 7 najgorszych błędów podczas przeprowadzki. Jeśli zastosujesz się do naszych rad przeprowadzka nie będzie spędzać Ci snu z oczu.