PORADY

logo przeprowadzki pz2

  • Zarezerwuj ekipę przeprowadzkową na dany dzień i godzinę, najlepiej jak najwcześniej jak to możliwe
  • Zaopatrz się w kartony oraz materiały potrzebne do pakowania mienia przeprowadzkowego (można je u nas zakupić lub wypożyczyć)
  • Przeprowadzka jest dobra okazją do zrobienia gruntownych porządków i segregacji niepotrzebnych rzeczy (niepotrzebne rzeczy również zabieramy i wywozimy na GRATOWISKO)

Zarezerwuj miejsce parkingowe przed domem – mieszkaniem, tak aby rozładunek mógł się odbyć bez żadnych przeszkód i w JAK NAJKRÓTSZYM CZASIE warto uprzedzić sąsiadów o przeprowadzce, bo wiemy z doświadczenia że sama przeprowadzka jest dośc stresującym doświadczeniem, dlatego niepotrzebny jest nam wściekły sąsiad na głowie.

Jeśli mieszkamy na strzeżonym osiedlu należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie od ochroniarzy lub administracji osiedla na wjazd samochodu przeprowadzkowego. Dzięki temu nasza przeprowadzka zacznie się o czasie.

Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy planujemy przeprowadzkę na sobotę lub niedzielę kiedy to osoba upoważniona do wydawania pozwoleń może nie pracować.
Na niektórych osiedlach należy uzyskać również zgodę na to, by samochód mógł podjechać pod samą klatkę. W ten sposób będziemy mieli do przebycia krótszy odcinek, co jest niezmiernie istotne gdy nosimy ciężkie paczki.

Jeśli mieszkasz w wysokim bloku z pewnością jest w nim winda. Często w blokach są windy towarowe, jednak by uzyskać dostęp do ich całej powierzchni niezbędny jest kluczyk. Taki kluczyk jest zazwyczaj w posiadaniu dozorczyni lub administracji osiedla. Warto odpowiednio wcześniej zdobyć taki klucz do windy, dzięki temu przeprowadzka będzie dużo łatwiejsza i szybsza.

Gdy będziemy wwozić rzeczy windą możemy również o tym uprzedzić sąsiadów. Ładowanie i rozładowywanie windy trochę trwa, więc jeśli w bloku jest tylko jedna winda będzie to dla sąsiadów znaczne utrudnienie.

Wejścia do bloku najczęściej strzeże domofon. Aby ułatwić sobie noszenie rzeczy warto przytrzymać drzwi czymś ciężkim np. cegłą. Jednak oznacza to, że każdy będzie miał dostęp na klatkę. Dlatego warto, by przynajmniej jedna osoba była w pobliżu drzwi i pilnowała, by nie kręciły się tam obce osoby. Jeżeli samochód stoi blisko klatki to taka osoba może jednocześnie pilnować naszych rzeczy podczas gdy inni je noszą.

7 najgorszych błędów podczas przeprowadzki.

Przeprowadzka jest stresującym doświadczeniem. Istnieją dziesiątki rzeczy do zrobienia i wiele ważnych decyzji do podjęcia w bardzo krótkim czasie. To wszystko prowadzi do często popełnianych błędów podczas przeprowadzki.

Najczęściej popełniane są drobne błędy podczas przeprowadzki, które nie skutkują żadnymi większymi konsekwencjami. Zdarzają się jednak też poważniejsze błędy, które mogą nam się „odbijać czkawką” jeszcze przez długi czas po przeprowadzce.

Dlatego warto się przygotować odpowiednio wcześniej do przeprowadzki. Poniżej znajdziesz 7 najgorszych błędów podczas przeprowadzki. Jeśli zastosujesz się do naszych rad przeprowadzka nie będzie spędzać Ci snu z oczu.

  1. Źle stworzony harmonogram przeprowadzkiWiele ludzi podczas przeprowadzki idzie na żywioł. Bez żadnych planów, na bieżąco zmierzają się ze wszystkimi problemami związanymi z przeprowadzką. Niektórym nawet udaje się to przeżyć, lecz na pewno nie stanowią te osoby dobrego przykładu. W przypadku przeprowadzki planowanie to podstawa. Zaoszczędzi Ci to czasu, stresów a także pomniejszasz prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnisz.
  2. Za mało czasu na pakowanie rzeczyJest to częsty błąd. Większość ludzi nie zdaje sobie do końca sprawy ile rzeczy tak naprawdę posiada, dlatego też nagle okazuje się że 1 dzień to stanowczo za mało by spakować cały swój dobytek! W dodatku rzeczy należy posegregować i popakować w kartony a to jest proces czasochłonny.
    Dlatego warto zacząć pakowanie odpowiednio wcześniej. Na pakowanie warto poświęcić przynajmniej 5 godzin na jedno pomieszczenie ( im większe i bardziej zagracone tym więcej). Dzięki temu spokojnie zdążysz odpowiednio spakować i zabezpieczyć wszystkie rzeczy.
  3. Wybór niewłaściwej firmy przeprowadzkowejCzęstym błędem osób, które przeprowadzają się po raz pierwszy jest zatrudnienie złej firmy przeprowadzkowej. Gdy nie ma się doświadczenia w przeprowadzkach często głównym kryterium na podstawie którego wybieramy firmę przeprowadzkową jest niska cena. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Często bowiem w cenie nie jest zawarta część usług np. wynoszenie i wnoszenie rzeczy, ubezpieczenie. Po dodaniu wszystkich „dodatkowych” usług może okazać się, że cena znacznie przewyższa inne oferty.
    Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie firmy przeprowadzkowej, ważne jest przecież by Twój dobytek podczas przeprowadzki bezpiecznie dotarł na miejsce. Wynajęcie dobrej firmy przeprowadzkowej stanowi 75 % sukcesu. Profesjonalna firma przeprowadzkowa pomoże Ci przejść sprawnie i skutecznie przez cały proces przeprowadzki.
  4. Brak pomocy przy wynoszeniu i wnoszeniu mebliJeśli decydujesz się na przeprowadzkę samodzielną warto poprosić o pomoc właściwe osoby. Sprawdź ile i jak ciężkich rzeczy masz do przeniesienia. Prosząc kogoś o pomoc uprzedź go o rozmiarach przeprowadzki. Może się bowiem okazać że dana osoba ma chory kręgosłup lub nie ma wystarczająco siły by np. znieść ciężki mebel, lub nie będzie miała wystarczająco dużo czasu by pomoc Ci przenieść wszystkie rzeczy.
    Zły dobór osób do pomocy może kosztować Cię dużo stresów a także podczas transportu mogą ulec zniszczeniu Twoje rzeczy. Dlatego w zależności od zadania (pakowanie, opieka nad dziećmi czy zwierzętami, przenoszenie ciężkich mebli) dobieraj osoby które najlepiej się do tego nadają.
    Warto również zapatrzeć się w odpowiedni samochód do którego łatwo zmieszczą się wszystkie rzeczy by nie kursować kilka razy.
  5. Niepoprawne opisywanie kartonówGdy przeprowadzka nie jest dobrze zaplanowana, pakujemy się w pośpiechu, chaotycznie. To rodzi różne komplikacje przy rozpakowywaniu. Nagle okazuje się że nic nie możemy znaleźć.
    Unikniemy takiej sytuacji gdy opiszemy kartony z rzeczami. Na kartonie warto zawrzeć następujące informacje:- co dany karton zawiera (np. ubrania zimowe, książki dziadka, komputer)
    – ostrzeżenie jeśli paczka zawiera szczególnie delikatnie rzeczy (np. talerze).
    – oznaczyć gdzie jest góra a gdzie dół paczki by ją zawsze odpowiednio ustawiać.
    – do którego pomieszczenia dana paczka powinna trafić (np. sypialnia, kuchnia).
  6. Nieostrożne pakowanie rzeczyGdy pakujemy się w pośpiechu często nie zabezpieczamy rzeczy odpowiednio. W wyniku tego
    transportowane rzeczy mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Aby tego uniknąć należy pamiętać by:- odpowiednio zabezpieczyć karton by nie wyleciały z niego rzeczy (obkleić go dodatkowo taśmą);
    – pamiętać by ciężar kartony nie przekraczał ciężaru 50 kilogramów
    – pakować rzeczy tak by rzeczy nie przemieszczały się (wolne przestrzenie wypełniać gazetami,  ręcznikami czy też folią bąbelkową);
  7. Niewłaściwe ubezpieczenie przeprowadzki
    Nie zawsze oferta ubezpieczeniowa firmy przeprowadzkowej jest korzystna. Warto dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić wszystkie warunki otrzymania odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź zniszczenia rzeczy. Jeśli dojdziesz do wniosku, że dane ubezpieczenie jest niewystarczające warto dodatkowo ubezpieczyć swój dobytek w innej firmie.Mam nadzieję, że te rady znacznie usprawnią proces przeprowadzki. Powodzenia!
 

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Przeprowadzki Poznań

Tagi

Przeprowadzki Poznań,
Przeprowadzki Poznan,
Przeprowadzki,
Tanie Przeprowadzki Poznań,
Tanie Przeprowadzki Poznan,
Transport Poznań,
Przeprowadzki Polska i Europa,
Przeprowadzki Polska,
Przeprowadzki Europa